• Виписка товару 0977308858 | 0683893379 | 0673530304 | 0673533045 |Меблеві фасади 0975201829| Послуги порізки та крайкування 0973741168 | Видача готової продукції 0689357063 | Дизайнер 0688445478
Шафи купе: як вибрати?
Шафа-купе - це не тільки модна, але і дуже зручна деталь інтер'єру. У наших тісних квартирах чудово прижилися шафи з дверцями роз'їжджаються, адже вони займають набагато менше місця. У шафі-купе дуже добре вміщається комп'ютерний стіл і зникає, як тільки ви засуватимете дверцята шафи ... Так, такі шафи просто знахідка, адже їх виготовляють по індивідуальних замовленнях і втілюють практично будь-яке наше бажання. Але коли ми тільки збираємося купити шафу-купе, виникає маса питань.

З чого зроблена шафа-купе?


    При покупці шафи-купе кожному з нас повинно бути важливо, з якого матеріалу вона виконана. У більшості випадків для цих цілей використовується ДСП (деревностружкова плита): шафа з цього матеріалу виходить міцною, довговічною і, що важливо, недорогою. Але є деякі нюанси, про які необхідно знати.
Наприклад, ви бачите на шафі маркірування П-А, 1, М, Ш, Е1, ГОСТ 10632-89. Аж страшно стає, правда?
Але тут все просто: П-А, 1, М, Ш - це дрібноструктурні (Д) шліфовані (Ш) ДСП першого сорту (1 в маркіровці) марки П-А. Саме в такому варіанті і використовується так зване «меблеве ДСП». Значення кожного з позначень знати зовсім не обов'язково, головне пам'ятати, що саме таке ДСП повинно використовуватися при виготовленні меблів.

Основний інтерес представляє позначення Е1 в маркіровці ДСП. Воно позначає наскільки великий вміст в ДСП смол, формальдегідів. Справа в тому, що ДСП виготовляється з деревних стружок, які скріпляються між собою цими смолами самих формальдегідів. З часом смоли, формальдегіди починають виділятися в повітря, а це небезпечно для здоров'я. Існує ДСП двох видів: Е1 і Е2. ДСП Е1 виділяє в повітря менше шкідливих випаровувань. А ось ДСП Е2 вельми токсична, так що її навіть забороняють використовувати при виробництві дитячих меблів. Ось на цей пункт і слід звертати першорядну увагу.
Крім того, якщо вас цікавить шафа-купе для ванни або іншого приміщення з підвищеною вологістю, вибирайте ДСП з підвищеним рівнем вологостійкості - вона позначається буквою «В».
Природно, шафи з простого шліфованого ДСП не можуть порадувати нас великою різноманітністю кольорів і фактур, тому при виробництві меблів використовується ламіновані ДСП. На відміну від звичайної ДСП вона покрита шаром паперово-смоляної плівки. Папір покривається шаром термореактивних полімерів, який міцно спаюється з ДСП. Що ламінована ДСП міцна і стійка до будь-яких пошкоджень.
Мірсоветов рекомендує: прочитайте на етикетці, яке ДСП застосовувалося при виготовленні вашої шафи: кашироване або ламіноване. Справа в тому, що при рівній вартості кашироване ДСП починає швидко кришитися і плівка починає відставати, так що шафа з такого ДСП швидко втратить привабливий зовнішній вигляд. Звичайно, можна замовити шафу-купе з масиву натурального дерева. Але це буде у декілька разів дорожче.

 Ще один матеріал для шаф-купе - МДФ. По суті, це те ж саме, тільки виготовлене за вдосконаленою технологією. З висушених деревних волокон формують плити, обробляють зв'язуючими речовинами і піддають гарячому пресуванню. В результаті в МДФ немає фенолу і інших, небезпечних для здоров'я речовин. МДФ дуже стійкий до підвищеної вологості, грибків і бактерій.

Системи для шаф-купе

Системи для шаф-купе Зараз існують два види систем для шаф-купе: сталева і алюмінієва. Сталеві системи довговічні, міцні і коштують недорого, тому їх відносять до «класу». З-за великої ваги конструкцій шафа-купе виглядає грубіше, крім того, сталеві ролики будуть помітні зовні. Шафи-купе класу «люкс» оснащені алюмінієвими рамами і особливим механізмом відкриття дверей. Природно, вони набагато дорожчі, хоч і не поступаються сталевим по міцності, адже за допомогою спеціальних добавок алюмінію можна додати дуже високу твердість, зберігши при цьому легкість в обробці.
Двері шафи-купе повністю вставляються в сталеву або алюмінієву раму, до якої зверху або знизу кріпляться ролики. У якісних шафах ролики кріпляться знизу, а зверху знаходиться лише направляюча «рейка». «Рейки», по яких катаються ролики, мають високі краї, тому при різкому відкритті дверей ролики не вилітають з рейок. Якщо навпаки - двері висять на роликах і нічим не закріплена знизу, механізм дуже швидко вийде з ладу, двері постійно зісковзувати з «рейок». Ролики на шафах-купе класу «люкс» ставляться особливі - на шарикопідшипниках. Це забезпечує безшумне відкриття дверей.
Наповнення шафи-купе
Наповнення шафи-купе Шафа-купе можна зробити корпусним або повністю вбудованою.
Корпусна шафа-купе відрізняється від звичайної шафи лише конструкцією дверець, а в іншому вони дуже схожі.
А ось вбудована шафа-купе має масу відмінностей. По-перше, для установки вбудованої шафи-купе потрібне лише задня і дві бічні стіни. У отвір між бічними стінами, підлогою і стелею вбудовується рама, на неї встановлюються двері - і шафа-купе готова. По вашому бажанню в конструкції вбудованої шафи-купе може використовуватися бічні і задня стінка, або тільки деякі з них.
Тепер потрібно вирішити, скільки полиць і секцій буде у вас в шафі. Тут все залежить від того, для якої мети вам потрібна шафа-купе. Якщо шафа-купе встановлюється в передпокої, в ній напевно повинні бути секції для верхнього одягу і головних уборів, а також для взуття.
Вішалки для верхнього одягу можуть бути двох типів. У першому варіанті - це встановлені паралельно дверям одна або дві штанги, на яких будуть вішалки з одягом. У випадку з двома штангами вища використовується для довгих пальт і шуб, а на нижню поміщають вішалки з сорочками, піджаками або блузами. У другому варіанті, якщо шафа-купе недостатньо глибока (менше 60 см), на задню стіну перпендикулярно дверям кріплять короткі торцеві штанги. Ці штанги часто роблять рухомими, що сильно полегшує пошук потрібних речей.
Рада від Мірсоветов: при замовленні шафи-купе для передпокою, замовте дві секції для верхнього одягу - в одній з них знаходитимуться речі, які ви носите постійно, а інша використовуватиметься як сховище для одягу на інші пори року. Природно, секції не обов'язково повинні бути рівними за об'ємом, а навіть, навпаки, тут все залежить від кількості речей у вашому гардеробі.
Якщо шафа-купе знадобиться для спальні, вам буде потрібно полиці для зберігання білизни і іншого одягу. До речі, для кращої вентиляції постільної білизни виробники шаф-купе пропонують встановлювати не полиці, а корзини з тонкої металевої сітки. Корзини мають відразу дві переваги: ви відразу бачите всю стопку білизни і можете легко узяти потрібне, на розворушивши всю стопку. По-друге, білизна постійно вентилюється і завжди буде свіжою.

Пару слів по полицях

Полки шафи-купе Зручно, коли в шафі багато полиць. Однак не варто робити полиці дуже близько один до одного. Оптимальна відстань між полицями 30 см - так вам зручно складати і виймати одяг. Якщо шафа-купе призначена для книг - цілком достатньо 23-25см між полицями. Але ж часто зустрічаються книги великого, нестандартного формату, так що передбачте для них верхню або саму нижню полицю, відстань до якої буде не менше 30 см.
Якщо шафа-купе велика, до стелі, її верхні полиці використовуватимуться як антресолі для зберігання речей, якими користуються досить рідко. На такі полиці часто лягає дуже велика вага, і щоб вони витримували таке навантаження, звичайно їх не роблять довгими. Прослідкуйте, щоб полиці у вашій шафі не перевищували в довжину 1 метра. Іншими словами, у величезних вбудованих шафах-купе верхня полиця повинна мати опору через кожен метр.
І ще: у кожній великій шафі повинне бути освітлення. Акуратні лампи, вправлені у верхню стінку шафи, набагато полегшать пошук потрібних речей в шафі.
 
Двері шафи-купе

При замовленні шафи-купе потрібно наперед визначитися, з якого матеріалу будуть двері. Їх можна зробити з ламінованого ДСП, тоді шафа-купе буде просто елегантним доповненням інтер'єру. А можна замовити скляні або дзеркальні двері. Звичайно, вони більш крихкі (до речі, і найдорожчі), але дуже красиві. Так, прозорі скляні двері найчастіше встановлюють в домашніх бібліотеках, щоб мати можливість бачити на полицях книги. Дзеркальні двері, особливо, якщо вони встановлені у вбудованих шафах-купе на всю стіну, візуально збільшують розмір кімнати. Пластиковий фасад шафи-купе хороший для кімнат, виконаних в сучасному стилі. Кольори і фактура пластика такі багатообразні, що ви напевно підберете саме те, що вам хочеться.

При замовленні шафи-купе ...

Шафа-купе на замовлення: що потрібно знати отже, ми з вами з'ясували основні особливості шаф-купе, тепер потрібно знайти фірму, яка зробить вашу шафу ...
Прийшовши в офіс фірми-виробника шаф-купе, перш за все, запитайте, якою робиться кромка деталей з ДСП в їх виробах. Якщо вам скажуть, що деталі своїх шаф вони покривають накладною або врізний кромкою, на жаль, цей варіант не для вас. Накладна і врізна кромка - ознака кустарного виробництва. Вона швидко відшаровується і сильно скорочує термін служби шафи. Солідна фірма виготовлятиме кромку з ПВХ товщиною від 0,4 мм до 3 мм. Шафи-купе з кромкою ПВХ набагато дорожчі, але і прослужать вони вам вірою і правдою багато років.
Далі дізнайтеся, якої товщини буде ДСП на дверях і стінках шафи. Для хороших дверей необхідна ДСП завтовшки 8-10 мм. Але в Україні  такої не виробляють, так що в «лівих» фірмах беруть вітчизняну ДСП товщиною 16 мм і виточують пази, в які кріпляться ролики, пристосовані для тонкої 8-міліметрової плити. Таким чином двері виходить у два рази важча, ніж потрібно. Через зайвої ваги дверей ролики будуть катастрофічно швидко зношуватися.
Тепер стінки шафи. Якщо ви розраховуєте купити шафу-купе з якісної імпортної ДСП, то товщина її стінок повинна бути 18 мм. Є сенс озброїтися штангенциркулем і поміряти товщину ДСП. Якщо «раптом» виявилось, що стінки шафи мають товщину лише 16 мм - вас обдурили, замість імпортної ДСП поставили вітчизняну. Наша ДСП нічим не гірша за західні аналоги, різниця лише в ціні.

http://www.meblevyk.info/content/detail/577